Beskrivelse
NY! Glas komposterbare 100 mL
Disse fantastiske miljøvenlige glas både starter og ender deres tilværelse i jorden! De er lavet af bioplast, som er et fornybart og bæredygtigt materiale, dette kommer fra majsstivelse, som også kendes som PLA. Materialet er certificeret ved EN-13432 og kan bruges med dit organiske affald. Glasene kan både komposteres og genbruges. Man kan bruge den til hverdage og til fester som f.eks dåb, konfirmation, bryllup, Valentinsdag, fødselsdag, firmareception, studenterfest og meget mere.
Disse glas er gode til små mængder, som f.eks. vin, vandglas eller saftevand til det små. Glasene kan stables og er af meget solidt materiale. De kan kun bruges til koldt indhold.
Pakke indeholder 10 stk 100 mL af økoglas.
Kontakt os venligst til tlf. 24830935 hvis I har brug for større antal end vi har på lager, og vi kan få dem inden for nogle dage.
Kig på vores Fest Ideér, hvor du kan finde spændende forslag til din næste fest!
Hvis du ikke finder det du leder efter, er du velkommen til at kontakte os, og vi vil finde hvad du ønske. send en mail til salg@limboparty.dk